WYSTAWA „Sylwetka Inspiracją. Od grafiki do formy przestrzennej ubioru” (wydarzenie towarzyszące XII Międzynarodowemu Festiwalowi Chórów Uniwersyteckich „Universitas Cantat”) – Poznań, Aula UAM, 24-27.06.2015

zdjecie w tle UC 2015

WYSTAWA „Sylwetka Inspiracją. Od grafiki do formy przestrzennej ubioru”

(wydarzenie towarzyszące XII Międzynarodowemu Festiwalowi Chórów Uniwersyteckich „Universitas Cantat”)

Poznań, Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

24-27 czerwca 2015

 

W ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat 2015 w Poznaniu serdecznie zapraszamy na wystawę „Sylwetka Inspiracją. Od grafiki do formy przestrzennej ubioru.”

Wystawa będzie towarzyszyła festiwalowi podczas Koncertów Głównych w Auli Uniwersyteckiej, które odbędą się w dniach 24-27 czerwca br. Zobaczymy cykl prac autorskich z zakresu grafiki komputerowej i ubioru prof. UAM Moniki Izabeli Kostrzewy oraz mgr Anny Michalak-Bartosz z zakresu ubioru oraz instalacji. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną również wybrane prace wzornicze studentów i absolwentów, które powstały na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu, pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Moniki Izabeli Kostrzewy. Autorkami prac są mgr Marta Kacprzyk, absolwentka studiów II stopnia, Milena Kuroszczyk, studentka II roku stacjonarnych studiów magisterskich, Teresa Król, studentka II roku niestacjonarnych studiów magisterskich oraz Paulina Bednarek, absolwentka studiów licencjackich.

Zaprezentowane zostaną również archiwalne prace graficzne wykonane w Pracowni Grafiki Warsztatowej prowadzone pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Andrzeja Nawrota, prof. UAM dr hab. Moniki Izabela Kostrzewy i dr hab. Macieja Guźniczaka.

grupa

Prof. UAM dr hab. Monika Izabela Kostrzewa

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru, kierunek wzornictwo, specjalność projektowanie ubioru oraz projektowanie biżuterii. Ukończyła studia podyplomowe UNIVERSITE de la MODE o kierunku Moda i Wzornictwo w filii Université Lumiere Lyon 2 na Politechnice Łódzkiej. Autorka wielu kolekcji ubiorów użytkowych dla polskich i zagranicznych firm odzieżowych oraz projektów artystycznych wystaw, spektakli mody. Od 2001 roku pracuje na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Obecnie pełni funkcję prodziekana ds. działalności naukowej i artystycznej oraz jest wykładowcą przedmiotów takich jak grafika warsztatowa, grafika żurnalowa, projektowanie wstępne oraz kreacja wizerunku nauczyciela.

Prezentując twórczość z obszaru sztuk projektowych i sztuk pięknych, uczestniczyła w ponad 100 wystawach i pokazach zbiorowych krajowych i zagranicznych oraz w 24 wystawach indywidualnych w Polsce oraz we Francji, Turcji, Hiszpanii, Białorusi i Stanach Zjednoczonych. Prace artystki znajdują się w galeriach muzeach: Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Miasta Gdyni, Turchin Center for the Visual Arts, USA.

Mgr Anna Michalak-Bartosz

absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, dyplom magistra sztuk plastycznych zrealizowała w Pracowni Grafiki Żurnalowej pod kierunkiem prof. Andrzeja Nawrota i dr Moniki Kostrzewy. Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku Moda, Stylizacja, Trendy na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Od 2013 prowadzi zajęcia dydaktyczne w Pracowni Grafiki Żurnalowej prof. Moniki Kostrzewy oraz w Pracowni  Tkaniny Artystycznej prof. Ewy Poradowskiej-Werszler na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Swoje prace prezentowała podczas wystaw zbiorowych w Kaliszu i Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem i eksperymentowaniem w zakresie druku na tkaninie, w technice sitodruku i druku transferowego.

Finisaż wystawy i spotkanie autorskie odbędzie się przed Koncertem Finałowym XII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich UNIVERSITAS CANTAT 2015, w dniu 27 czerwca 2015 r. o godzinie 18.30, w westybulu Auli UAM.

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/462528573915549/ oraz http://cantat.amu.edu.pl/pl/wystawa

ORGANIZATORZY:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wydział Pedagogiczno – Artystyczny UAM w Kaliszu
Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Kameralnego UAM
Chór Kameralny UAM – AMU Chamber Choir
ARTmosfera

ZAPROSZENIE Wystawa towarzysząca Universitas Cantat 2015 (Poznań, 24-27.06.2015)